بهترین میز تلویزیون
بهترین میز تلویزیون برای دکوراسیون منزل شما کدام است؟

بعد از راهنمای انتخاب سایز مناسب میز تلویزیون، حال زمان این رسیده تا بگوییم بهترین میز تلویزیون برای دکوراسیون منزل شما کدام است؟

همانطور که در مقاله‌های قبلی هم گفته شد، امروزه مبلمان، لوازم چوبی، میز جلو مبلی و عسلی و همینطور میز تلویزیون LCD و یا LED، از ارکان اصلی دکوراسیون منزل هستند. خصوصا تلویزیون که برای استفاده از آن نیاز به بهترین میز تلوزیون هم از اصل‌های جدا نشدنی لوازم چوبی و مبلمان می‌باشد.شاید برای شما هم کوچک بودن خانه، یا نداشتن مقیاس مناسب برای استفاده از میز تلویزیون ال سی دی و یا LED و یا حتی اینکه چه میز تلویزیونی انتخاب کنید که مناسب با دکوراسیون منزلتان باشد، شما را گیج کرده باشد. اما فروشگاه بازار چوب وودیمو با ارائه این مقاله شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.

بهترین میز تلویزیون متناسب با دکوراسیون منزل

میزهای تلویزیون انواع مختلفی دارند که هرکدام برای یک سبک و یا یک سلیقه و با توجه به دکوراسیون منزل مناسب‌ترند. بهترین گزینه برای انتخاب بهترین میز تلویزیون، استفاده از میزهای تلویزیون LCD است آن هم برای اینکه از ظرافت و طراحی جدیدی برخوردار است و مورد پسند اکثر سلیقه افراد است و با انواع بیشتر دکوراسیون‌های منزل ست می‌شود. از دیگر مدل‌های میز تلویزیون، میزهای تلویزیون مدرن هستند که این نوع میزها هم مورد پسند اکثر سلیقه‌ها می‌باشد؛ اما در انتخاب این نوع میز باید به نوع دکوراسیون و مبلمان خود توجه کنید.

نوع دیگر میزهای تلویزیون چوبی است که با توجه به بودجه خود و همینطور رنگ چوب مبلمان خود به راحتی می‌توانید اقدام به خرید کنید. سبک دیگر از میزهای تلویزیون که کلاسیک است با طرحی‌های مختلفی که در بدنه آن بکار رفته، گزینه مناسبی برای فضای نشیمن خواهد بود. برای انتخاب بهترین میز تلویزیون LCD و یا LED، باید مواردی چون رنگ، ارتفاع میز، انتخاب تناسب مناسب میز براساس مقیاس منزل و نوع میز تلویزیون را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین دکوراسیون را داشته باشید.

انتخاب بهترین میز تلویزیون بر اساس ابعاد فضای منزل

اگر میخواهید میز تلویزیون ال سی دی و یا LED خود را در نشیمن قرار دهید و یا اینکه فضای منزلتان کم و کوچک است، پیشنهادی که می‌کنیم از کنسول‌های دیواری بعنوان میز تلویزیون استفاده کنید؛ این نوع میز علاوه بر اینکه زیبایی به فضا می‌دهد، باعث می‌شود تلویزیون و نوع میز آن جلوه‌ی بیشتر به فضا دهد. همینطور شما می‌توانید در کنار این کنسول دیواری از طبقات مختلف برای استفاده دکوری و یا حتی گداشتن کتاب و مجلات خود استفاده کنید. همچنین برای این خانه‌ها با فضای کوچک از میزهای تلویزیون که از ظرافت بیشتری برخوردارند استفاده کنید که اصطلاحا به آنها میزهای مینیمالی می‌گویند و حجیم نیستند. اما برای خانه‌هایی که فضای بزرگتری دارند، میزهای بزرگ بهترین گزینه برای انتخاب بهترین میز تلویزیون LCD و یا LED می‌باشند. از این میزهای بزرگ تلویزیون بعنوان دکوری برای گذاشتن وسایل تزیینی استفاده زیادی می‌شود.

بهترین میز تلویزیون برای فضای کوچک و نشیمن
بهترین میز تلویزیون برای فضای کوچک و نشیمن

میز تلویزیون به صورت دیواری کاذب

خانه هایی هستند با ابعاد فوق العاده بزرگ که در آن دیوارهای کمی ساخته شده که به این مدل خانه‌ها پلان باز گفته می‌شود؛ این خانه‌ها با پارتیشن بندی و چیدن مبلمان بر اساس سلیقه هر فرد فضاهایشان از هم جدا و تفکیک می‌شوند. با پیشرفت علم میزهای تلویزیونی بوجود آمده‌اند که طرحشان مانند دیواری کاذب است و آنها هم عملکردی مثل پارتیشن دارند. این میز تلویزیون را هم با تقسیم ‌بندی و اضافه کردن قفسه و طبقه می‌توانید به بهترین میز تلویزیون تبدیل کنید.

میز تلویزیون به صورت نصب بر روی دیوار کاذب

میزهای گرد بهترین گزینه برای فضاهای کم

برای خانه‌های پر رفت و آمد و یا دارای فضای میزهای تلویزیون ال سی دی و یا LED که داری گوشه‌های گرد دارند پیشنهاد می‌شوند. این نوع میزها برای خانه‌هایی که بچه کوچک دارد نیز بسیار مناسب است و احتمال بروز خطر برای فرزندانتان را بسیار کم می‌کند. البته باید این مورد را هم اضافه کنیم که این نوع میزها بخاطر طرح کلاسیکی که دارند، برای هر نوع دکوراسیونی شاید مناسب نباشد. پس باید این میز تلویزیون را علاوه بر توجه به نیاز، با توجه به دکوراسیون منزلتان انتخاب و استفاده کنید.

توجه به ارتفاع میز تلویزیون

با توجه به دکوراسیون منزل و همینطور با توجه به نیازی که از میز تلویزیون دارید و همینطور برای اینکه بتوانید به راحتی برنامه‌های تلویزیون ببینید و لذت ببرید، ارتفاع مناسب میز خود را انتخاب کنید؛ میز تلویزیون LCD و یا LED  خود را براساس ارتفاع مبل انتخاب کنید تا دید مناسب و خوبی به صفحه تلویزیون داشته باشید. میزهای تلویزیون کوتاه مزیتی که دارند این است که شما می‌توانید دراز بکشید و از تماشای برنامه‌های تلویزیون لذت ببرید.

بهترین میز تلویزیون برای جابه جایی

میزهای تلویزیون ال سی دی و LED زیادی طراحی شده اند که علاوه بر زیبایی و ظرافت، قابلیت جابه جایی اجزای آن از هم به راحتی وجود دارد که به این نوع میزها، میزهای پازلی میگویند. این نوع میزها برای آن دسته از افرادی مناسب است که مدام در حال تغییر دادن دکوراسیون منزل خود هستند و اهل تنوع‌اند. این میزها به گونه‌ای طراحی شده است که هرطور که می‌خواهید میز خود را با مدل‌های مختلف و طبق سلیقه خودتان چیدمان کنید و همانند سایر میزهای تلویزیون بعنوان دکوری برای گذاشتن وسایل تزیینی بکار می‌رود.

میز تلویزیون پازلی و متحرک
میز تلویزیون پازلی و متحرک

انتخاب میز تلویزیون بر اساس رنگ

قطعا رنگ تاثیر بسیار زیادی در همه چیز خصوصا در ترکیب دکوراسیون دارد. با انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل می‌توان به خانه زیبایی بخشید. منظور از رنگ برای انتخاب میز تلویزیون صرفا تنها انتخاب رنگ‌های سفید، فندقی، ونگه و یا گردویی نیست، در بعضی موارد برای داشتن خانه‌ای با مبلمان متفاوت تر باید جسور شد و رنگهای شادتر استفاده کرد. اما باید این نکته را هم اضافه کرد که عجولانه تصمیم نگیرید؛ بعضی از رنگها بعد از مدتی از مد میوفتند یا اینکه خسته کننده می‌شود. پس با انتخاب رنگی مناسب به دکوراسیون منزل تنوع ببخشید.

رنگ آمیزی متفاوت میزهای تلویزیون
رنگ آمیزی متفاوت میزهای تلویزیون

میز تلویزیون متناسب با دکوراسیون منزل

همانطور که گفتیم میزهای از نظر رنگ تنوع زیادی دارند. در اینجا هم باید اضافه کنیم که از نظر جنس هم میزهای تلویزیون انواع مختلفی دارند؛ میزهای تلویزیون در انواع مختلف ام دی اف، چوبی، شیشه‌ای و یا ترکیبی از هریک از اینها وجود دارند که هریک را می‌توانید براساس سلیقه خود و همینطور دکوراسیونی که منزلتان دارد، انتخاب کنید.

در انتها باید بگوییم گاهی هم عجیب باشید و متفاوت عمل کنید و سلیقه به خرج دهید؛ قرار نیست همیشه طبق عادتهای قبلی مبلمان منزل انتخاب کنید. گاهی هم ریسک کردن باعث جذاب شدن وسایل منزل میشود. اما ریسک کردنی که براساس اصول، باسلیقه و شیک باشد.