تفاوت میز جلو مبلی ترکیه ای و ایرانی
تفاوت میز جلو مبلی ترکیه ای و ایرانی در چیست؟

در صنعت مبلمان طرحها، جنس‌ها و نوع چوبهای متفاوتی از برندهای مختلف وجود دارند. می‌خواهیم در این مقاله به تفاوت میز جلو مبلی ترکیه ای و ایرانی برسیم و اینکه چه ویژگی‌هایی باعث بهبود کیفیت هر یک از این دو میز جلو مبلی ترکیه ای و ایرانی شده است؟ و بعد از تمام بررسی‌ها به این برسیم که آیا میز جلو مبلی ترکیه ای ارزش خریدن دارد؟

تفاوت میز جلو مبلی ترکیه ای و ایرانی

حال به تفاوت میز جلو مبلی ترکیه ای و ایرانی می‌پردازیم؛ یکی از کشورهایی که در صنعت مبلمان پیشرفت چشمگیری داشته اند، ترکیه بوده است که مدل های مختلف و جدید این نوع از مبلمان به ایران نیز توزیع شده است. اکثر میزهای جلو مبلی ترک از جنس ام دی اف هستند و در طرحها، مدل‌ها و رنگهای مختلف تولید می‌شوند. یکی از ویژگی‌های خوب میز جلو مبلی ترک این است که از بهترین چوبهای MDF ساخته شده اند و این جهت هیچ نگرانی بابت جنس آن نخواهید داشت.

میز جلو مبلی ترکیه ای
میز جلو مبلی ترکیه ای

میزهای جلو مبلی ترک به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که متناسب با فضا می‌باشند و هر مدلی که را که می‌خواهید می‌توانید متناسب با دکوراسیون و نوع چیدمان منزل انتخاب کنید. میزهای جلو مبلی ترک با طرح‌هایی خاص تولید می‌شوند، بعنوان مثال شاید یک میز طراحی شود که از لایه‌های ضخیم و زیاد ساخته شده باشد و این لایه‌ها روی هم قرار می‌گیرند که هر قسمت برای کار خاصی ساخته شده؛ لایه اول برای گذاشتن وسایل پذیرایی یا تزیینی و لایه دوم برای تعبیه کردن کشو و یا حتی قفسه برای اینکه فضای کمتری اشغال شود. طرح‌هایی که در میز جلو مبلی ترکیه ای به کار رفته، بیشتر به صورت طرح مدرن هستند و کمتر طرح‌های سنتی در آنها مانند میز جلو مبلی ایرانی دیده می‌شود. همین امر مدرنیته بودن میزهای جلو مبلی ترک باعث شده تا مورد پسند اکثر سلیقه‌ها باشد.

یک نمونه از میزهاییجلو مبلی ترکیه ای
طرحی متفاوت از میز جلو مبلی ترکیه ای

حال نوبت به بررسی میزهای جلو مبلی ایرانی میرسد؛ اینکه از چه جنس و در چه مدل‌ها و یا طرحها و رنگها ساخته می‌شوند؟ همانطور که در بالا گفته شد، میزهای جلو مبلی ترکیه ای تنها با چوب‌های ام دی اف ساخته میشوند و بیشتر مناسب دکوراسیون خانه‌های مدرن هستند؛ اما هر یک از میزهای جلو مبلی ایرانی را با چوبهای معمولی یا ام دی اف، فلز و یا تلفیقی از شیشه و چوب متناسب با ایده و سلیقه هر فردی طراحی و تولید می‌کنند.

همچنین در مقاله “میز عسلی چوبی بهتر است یا ام دی اف” نیز در مورد تفاوت هر یک از چوبهای معمولی و ام دی اف و کاربرد هرکدام مطالبی را به اشتراک گذاشتیم که با مطالعه آن متوجه تفاوت هریک از آنها خواهید شد که در تصمیم گیری شما برای خرید میز جلو مبلی تاثیر بسزایی خواهد داشت. میزهای جلو مبلی ایرانی در انواع طرح‌های سنتی، مدرن و کلاسیک، در انواع ابعاد و مدل‌ها و رنگ‌ها ساخته می‌شوند و برای انتخاب کردن آنها هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت. برای مثال دکوراسیون خانه‌ای که کاملا سنتی است قطعا برای آن میز جلو مبلی با طرحی سنتی وجود دارد و پیدا می‌شود و این امر برای مبلمان خانه‌هایی که به صورت مدرن و کلاسیک نیز هستند، صدق می‌کند.

همچنین این مورد را هم باید متذکر بشیم که میزهای جلو مبلی ایرانی علاوه بر ساخت کارخانه، به صورت دست ساز هم ساخته می‌شوند؛ فقط همانطور که گفتیم همه چیز بستگی به سلیقه و ایده شما دارد تا به میز جلو مبلی مورد علاقه خود برسید.

میز جلو مبلی مدرن ایرانی
میز جلو مبلی مدرن ایرانی
میز جلو مبلی ایرانی با سبکی کلاسیک
میز جلو مبلی ایرانی با سبکی کلاسیک

میز جلو مبلی ایرانی بخرم یا ترک ؟

در انتها به مقایسه میزهای جلو مبلی ایرانی و ترک میرسیم؛ در جواب سوال تفاوت میز جلو مبلی ترکیه ای و ایرانی به این نتیجه رسیدیم که میزهای جلو مبلی ترک طرحی مدرن دارند و تنها مناسب دکوراسیون منازلی هستند که مدرنیته باشند و تنها سلیقه بعضی از افراد خاص را به خود جلب خواهند کرد اما میزهای جلو مبلی ایرانی همانطور که گفته شد در طرح‌هایی ساخته می‌شوند که هر فردی با هر سلیقه و ایده‌ای و با داشتن منزلی با هر سبکی می‌تواند آن را انتخاب کند.

حال به بررسی قیمت میرسیم؛ میزهای جلو مبلی ترک مسلما بخاطر داشتن کیفیت خوب چوبهای ام دی افی که دارند قیمتی بالاتری خواهد داشت اما میزهای جلو مبلی ایرانی را در هر رنج قیمتی که بخواهید می‌توانید بخرید. این قسمت هم باز بستگی به انتخاب شما خواهد بود که چه مدل میز جلو مبلی با چه طرح و چوبی بخواهید انتخاب کنید. و در آخر وب سایت فروشگاه بازار چوب وودیمو را برای خرید میزهای جلو مبلی ایرانی و همینطور وب سایت IKEA را برای خرید میزهای جلو مبلی ترکیه ای را برای تسریع خرید شما معرفی میکنیم.