سایز مناسب میز تلویزیون
راهنمای انتخاب سایز مناسب میز تلویزیون

در عصر جدید تلویزیون‌ها از وسایل اصلی لوازم خانگی شده و نقش بسزایی در این دارد که تمام افراد خانواده را دور هم جمع می‌کند. پس با این اوصاف هم باید در جای مناسبی قرار گیرد و هم برای آن میزی طراحی و تهیه شود که با ارتفاع مناسب و در جایگاهی درست قرار گیرد. میز تلویزیون LCD و یا LED را باید متناسب با دکوراسیون منزل و همینطور با توجه به اینکه دید بهتری به آن داشته باشید انتخاب کنید. علاوه بر اینها میز تلویزیون نظم خوبی را به محیط خانه می‌دهد؛ پس به هنگام خرید باید تمامی جوانب را در نظر گرفته و سایز مناسب میز تلویزیون خود را انتخاب کنید تا علاوه بر زیبایی که به منزل و دکوراسیون آن می‌دهد، از اکثر نقاط خانه به تلویزیون دید داشته باشید.

فروشگاه چوب وودیمو در این مقاله سعی کرده تا ابعاد و سایز مناسب میز تلویزیون LCD  و یا میز LED را برای تصمیم گیری و انتخاب راحت‌تر شما، به اشتراک بگذاریم.

راهنمای انتخاب سایز مناسب میز تلویزیون

در هنگام انتخاب میز تلویزیون، باید اندازه، ارتفاع و قفسه بندی را مورد بررسی قرار دهید. پس از در نظر گرفتن مواردی که گفته شد، می‌توانید برای اینکه میز LCD و میز LED شما با دکوراسیون منزل همخوانی داشته باشد، رنگ بندی آن را هم در نظر بگیرید و بعد برای انتخاب آن تصمیم گیری کنید.

ارتفاع مناسب میز تلویزیون

برای اینکه مدت‌ها جلوی تلویزیون هستید و مشغول دیدن برنامه، ارتفاع را باید طوری تنظیم کنید که در این مدت به راحتی و بدون داشتن ناراحتی به دیدن برنامه مورد علاقه خود بپردازید. پیشنهادی که داریم ارتفاعی که انتخاب می‌کنید سعی کنید مرکز تلویزیون از نقطه دید شما بالاتر نباشد. اگر کودکی در منزل دارید که تازه حرکت می‌کند، هرچقدر ارتفاع میز تلویزیون را بالاتر بگیرید بهتر است تا تلویزیون و وسایلی که بر روی میز می‌خواهید قرار دهید، سالم بماند.

تعیین ارتفاع مناسب میز تلویزیون
تعیین ارتفاع مناسب میز تلویزیون

انتخاب قفسه بندی بیشتر برای میز تلویزیون

این مورد را باید بر اساس نیاز و کارآیی که از میز LCD  و یا میز LCD خود دارید، انتخاب کنید. اگر می‌خواهید بر روی میز تلویزیون از وسایل تزیینی و یا قاب عکسهای یادگاری خود استفاده کنید، باید میزی انتخاب کنید که یا ابعاد بزرگتری داشته باشد، و یا دارای چند طبقه باشد. همچنین میزهای تلویزیون دارای قفسه‌هایی هستند که شما می‌توانید از آنها به عنوان کتابخانه برای گذاشتن کتابها و مجلات خود استفاده کنید. برای قرار دادن CD ها هم می‌توانید میزهایی را انتخاب کنید که دارای کشو باشند.

ابعاد و سایز مناسب میز تلویزیون

یکی از مهمترین مواردی که به هنگام انتخاب میز تلویزیون در نظر بگیرید، ابعاد و سایز مناسب آن است.  ابتدا وزن تلویزیون خود را بسنجید و طبق آن میزی را انتخاب کنید تا توانایی تحمل LED و یا LCD شما را داشته باشد. عرض میز با عرض تلویزیون باید متناسب باشند؛ عرض تلویزیون باید از عرض میز شما بزرگتر باشد. حال به ابعاد و اندازه میز میرسیم؛ قطعا این موضوع را میدانید که که هر میزی مناسب با تلویزیون نیست. پس باید در هنگام خرید ابعاد درستی را انتخاب کنید. میز تلویزیون باید ۱۰ سانتی متر از از هر طرف تلویزیون بزرگتر باشد. غیر از سایز باشد، هم نمای جالبی به تلویزیون نمی‌دهد و هم تلویزیون نا امن است. یعنی اگر تلویزیونی ۴۸ اینچی دارید، یعنی طول آن ۱۱۰ سانتی متر است؛ پس برای این ابعاد شما باید میز ۱۳۰ ساتی متری انتخاب کنید. ابعاد سایر میزهای تلویزیون که با ابعاد LCD  و یا LED شما هماهنگ باشد بدین ترتیب می‌باشد:

  • تلویزیون‌های تا سایز ۵۵ اینچ: میزهایی با ابعاد ۱۴۰ سانتی متر
  • تلویزیون‌های تا سایز ۶۰ اینچ: میزهایی با ابعاد ۱۶۰ سانتی متر
  • و اگر تلویزیونی بزرگتر از ۶۰ اینچ دارید: میزی با ابعاد ۱۸۰ سانتی متر باید انتخاب کنید.

به این نکته هم حتما توجه داشته باشید که بعضی از تلویزیون‌ها پایه های بلندی دارند، پس باید هنگام انتخاب ابعاد میز، به پایه تلویزیون هم توجه کنید و بعد ابعاد مناسبی را انتخاب کنید. تلویزیون‌های بزرگ قدیمی، نیاز به میزهایی دارند که تمام سطح تلویزیون را بگیرید، اما تلویزیون‌های جدید LCD و LED که تخت هستن هر میزی با هر طرحی را می‌توانید انتخاب کنید.

انواع میز تلویزیون از نظر جنس

میزهای LED و LCD در طرحها و جنس‌های مختلف شیشه‌ای، فلزی، چوبی، ام دی اف و نئوپان با روکش ملامینه ساخته می‌شوند. میزهای ام دی اف و چوبی بخاطر طرح‌های مختلفی که دارند می‌توانند گزینه مناسبی برای انتخاب ‌هایتان باشند. همینطور میزهای ام دی اف بخاطر وزن کمتری که دارند گزینه مناسب‌تری نسبت به میزهای چوبی هستند. میزهای شیشه‌ای نیز اگر جنس آنها از شیشه نشکن باشد و وزن تلویزیون را تحمل کند، می‌تواند در گزینه های انتخابی قرار گیرد.

انتخاب میز مناسب تلویزیون در طرح های مختلف
انتخاب میز مناسب تلویزیون در طرح های مختلف

میز تلویزیون مناسب برای فضای کوچک

شاید برای انتخاب سایز مناسب میز تلویزیون، فضای کافی نداشته باشید؛ به گونه‌ای که حتی مجبور شوید از میز استفاده نکنید. این به این معنا نیست که شما هرگز از تلویزیون نتوانید استفاده کنید. راه حلی که برای شما داریم این است که در همان فضای کم و کوچک زاویه ای مناسب را پیدا کرده و تلویزیون را به دیوار نصب کنید. حتی برای اینکه بتوانید وسایل تزیینی و یا مجلات و کتابهای خود را جایی قرار دهید، می‌توانید قفسه‌هایی را انتخاب کنید که آنها را بتوانید بر روی دیوار خود نصب کنید.

نصب تلویزیون بر روی دیوار به دلیل فضای کم
نصب تلویزیون بر روی دیوار به دلیل فضای کم

ایده‌ها و سلیقه‌های مختلفی برای اینکه تلویزیون بر روی میز و یا بر روی دیوار نصب باشد، وجود دارد. با در نظر گرفتن اینکه تلویزیون بر روی دیوار نصب شود، شما می‌توانید با توجه به ابعاد فضا و همینطور دکوراسیونی که دارید، اطراف تلویزیون خود را با متریال‌های مختلف تزیین کنید. اگر هم فضای مناسب و کافی هم برای قرار دادن تلویزیون بر روی زمین داشته باشید، می توانید با انتخاب سایز مناسب میز تلویزیون در طرح‌ها، رنگها و همینطور جنس‌های مختلف دکوراسیون زیبا و خوبی را درست کنید. در انتها هم انتخاب میز هماهنگ با دکوراسیون منزل و مبلمان، دقت به جانمایی کنسول بازی و دی وی دی و از همه مهمتر سایز مناسب میز تلویزیون برای اینکه طرحی زیبا به خانه ببخشید از مواردی هستند که در هنگام خرید میز تلویزیون باید در نظر گرفت.