راهنمای خرید میز کنار مبلی
راهنمای خرید میز کنار مبلی

زندگی در آپارتمان های شهری مشکلاتی مثل کمبود فضا و جا را به همراه دارد. همین امر باعث شده که برای تزیین و قرار دادن وسایل گوناگون خصوصا وسایل مبلمان و انواع میزهای جلو مبلی و عسلی، به ابعاد آنها به هنگام خریداری توجه کنیم. اما بعد از معرفی انواع میز عسلی و جلو مبلی نوبت به معرفی و بررسی میز کنار مبلی، انواع و نحوه کاربرد آن در مجله اینترنتی وودیمو رسیده است. در ادامه این مقاله با راهنمای خرید میز کنار مبلی با ما همراه باشید.

میز کنار مبلی

یکی دیگر از وسایل پرکاربرد دکوراسیون خانه و وسایل مبلمان، میزهای کنار مبلی هستند. این میزها برای قرار دادن انواع مجلات و کتاب، قاب عکس، انواع گلدان، ساعت رومیزی و دیگر وسایل تزیینی مناسب اند. میز کنار مبلی جمع و جور بوده و برای فضاهایی با ابعاد کوچک بسیار مناسب و کاربردی است. همچنین این نوع میزها محلی برای قرار دادن و نگهداری وسایلی چون کنترل تلویزیون، تلفن و … استفاده می شود.

میز کنار مبلی با طراحی خاص و جدید
میز کنار مبلی با طراحی خاص و جدید

راهنمای خرید میز کنار مبلی

برای اینکه به راحتی میز کنار مبلی مورد نظر خود را انتخاب کنید، مواردی هستند که با رعایت آنها بهترین و مناسب ترین میز کنار مبلی را می توانید خریداری کنید.  برای مثال اتاق های نشیمن و یا پذیرایی وجود دارند که با سبکی مدرن و مینیمال طراحی شده اند؛  برای این محیط کنار مبلی با مدلی لاغر، ساده و بلند که از ترکیب رنگی چوبی و سفید باشد بسیار مناسب است. میز کنار مبلی که از چوب درخت گردو و از روی میزی شیشه لاکی ساخته شده باشد، هم بسیار ظریف و شیک کار شده و هم با تفاوتی که بین پایه و سطح رویه آن وجود داشت، یک ترکیب بندی خاص و زیبایی را به وجود می آورد.

مدل دیگری که از میزهای کنار مبلی ساخته شده بدین صورت است که سطح میز کاملا بر روی دسته مبل و دقیقا رو به روی شخص مصرف کننده قرار گرفته که برای مواردی چون صرف غذا و یا نوشیدنی و یا گذاشتن لپ تاپ بسیار مناسب می باشد. این نوع میزها به دلیل اینکه پایه های کوتاهی نسبت به سطح میز دارند، شاید در نگاه اول حس نامطمئنی را به خریدار انتقال دهد؛ اما باید بگوییم با سنگ مرمری که در پایه های این میز به کار رفته است، علاوه بر زیبایی سنگینی و استحکام کامل را در این نوع میز کنار مبلی ایجاد کرده است.

میز کنار مبلی مناسب برای استفاده فضاهای کم
میز کنار مبلی مناسب برای استفاده فضاهای کم
کنار مبلی مناسب و پرکاربرد
کنار مبلی مناسب و پرکاربرد

تفاوت میان میز کنار مبلی با میز عسلی در چیست؟

در ادامه مقاله راهنمای خرید میز کنار مبلی باید به تفاوت هایی که میان دو میز عسلی و کنار مبلی وجود دارد بپردازیم. میزهای کنار مبلی بیشتر کاربردی هستند و هدف اصلی از ساخت آنها داشتن عملکردی بهتر در کنار زیبایی ظاهری می باشد. شما می توانید میزهای کنار مبلی را با هر نوع چیدمان مبلمان و محدودیت های فضایی که دارید به راحتی در کنار مبلمان قرار داده و از آنها استفاده کنید. میزهای عسلی برای گذاشتن لپ تاپ یا کتاب پیشنهاد نمی شوند، اما میز کنار مبلی به گونه ای طراحی شده اند که کار با لپ تاپ یا تب لت و یا خواندن و نوشتن بر روی آنها بسیار آسان و راحت می باشد.

از دیگر کاربردهای میزهای کنار مبلی باید به چند منظوره بودن آن نیز اشاره کرد؛ برای مثال در قسمت هایی از کنار مبلی فضاهایی برای گذاشتن و نگهداری وسایلی چون مجلات یا کتاب و یا کنترل تلویزیون و … تعبیه و طراحی شده است. درحالیکه میزهای عسلی تنها با داشتن سطح رویه فقط مناسب برای گذاشتن یکی از وسایل پذیرایی یا کتاب و مجله است. میز کنار مبلی معمولا با اکثر مبلمان ها در طرح های مختلف قابل ست شدن بوده و می توانید آن را خریداری کنید. اما میز عسلی معمولا با مبلمانی که خریداری می کنید باید همشکل و یکی باشد. میزهای کنار مبلی دارای بدنه ای ساده و سطحی از جنس سنگ مرمر طبیعی می باشد.

طراحی میزهای کنار مبلی بعنوان میز چند منظوره
طراحی میزهای کنار مبلی بعنوان میز چند منظوره
میزی مناسب برای نگهداری و گذاشتن انواع وسیله
میزی مناسب برای نگهداری و گذاشتن انواع وسیله

در آخر امیدواریم با ارائه مقاله ” راهنمای خرید میز کنار مبلی “، راهنمایی کامل و مناسب را برای خرید این محصول در اختیارتان قرار داده باشیم و تفاوتی که میان این میز با میز عسلی وجود دارد به خوبی برایتان بازگو کرده باشیم. اگر قصد خرید میز در انواع میز جلو مبلی، عسلی و … را دارید، می توانید از محصولات وودیمو دیدن کنید.