میز عسلی چوبی یا ام دی اف
میز عسلی چوبی بهتر است یا ام دی اف؟

میز عسلی چوبی یا ام دی اف ؟

تفاوت میز عسلی چوبی با ام دی اف در چیست؟

کدام یک مناسب ترند؟

استحکام و زیبایی در میز عسلی چوبی یا ام دی اف ؟

سوال‌های متفاوتی در ذهن همه در هنگام خرید میزهای عسلی وجود دارد؛ همانطور که در مقاله راهنمای خرید میز جلو مبلی و عسلی مناسب گفته شد، میزهای عسلی یکی از ارکان اصلی و جدا نشدنی مبلمان که بدون آنها چیدمان مبل هم ناقص بوده، هستند. بسیاری از افراد هم به دلیل فضای کمی که در منزل دارند از استفاده میز عسلی و یا میز جلو مبلی منصرف میشوند. اما باید بدانید با طرح‌ها و مدل‌های مختلفی که امروزه برای میزها در نظر گرفتند، حتی مشکل برای خانه های با ابعاد کوچک را رفع کردند.

فروشگاه بازار چوب وودیمو، با ارائه این مقاله سعی کرده تا هم انواع میز عسلی را از نظر جنس، تفاوت هرکدام و مناسب‌ترین میز عسلی برای استفاده شما عزیزان به اشتراک بگذارد

میز عسلی چوبی یا ام دی اف ؟

میزهای عسلی در انواع جنس های چوبی، ام دی اف، فلزی و شیشه‌ای تقسیم بندی می‌شوند. در بین موارد نام برده شده بیشترین کاربرد را میز عسلی چوبی و ام دی اف دارند و قطعا خود شما هم در اکثر منازل دیده‌اید که از این میزها به دلیل طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی که دارند استفاده بیشتری می‌شود؛ همینطور می‌توانید هرکدام را با سلیقه و ایده خود سفارش داده و درست کنید. در ابتدا برای شما از تفاوت‌های چوب ام دی اف با چوب طبیعی مطالبی را ارائه می‌دهیم:

تفاوت چوب ام دی اف با چوب طبیعی

 • چوبهای ام دی اف بخاطر خاصیتی که دارند، با ورودشان تحولی عظیم در صنعت چوب داشتند و طرحها از حالت سنتی به مدل‌های مدرن بسیار نزدیکتر شدند.
 • مصنوعات ام دی اف به گونه‌ای است که به راحتی قابل تفکیک و جدا شدن هستند و به راحتی مونتاژ می‌شوند و حمل نقل آسانی دارند، در حالیکه در مصنوعات چوبی این امر میسر نیست.
 • چوب ام دی اف دارای سطوح صاف و ساختاری متراکم هست و قابلیت شکل پذیری داشته و لبه‌های صاف دارد.
 • از ویژگی های مناسب و خوب چوبهای ام دی اف می‌توان به قابلیت ابزار خوری، ماشین کاری، سنباده زنی و روکش شدن اشاره کرد.
 • با تابیدن نور خورشید بر روی سطح مصنوعات چوبی، اثرات نامطلوبی بر روی آن خواهد گذاشت. بر روی مصنوعات چوبی امکان رنگ آمیزی وجود ندارد؛ چون علاوه بر اینکه هزینه هنگفتی را در بر دارد، مواد رنگ آمیزی یا باعث خورد شدن مصنوعات چوبی شده و یا آن را بلند می‌کند. اما ام دی اف با لایه هایی که دارند هم در برابر نور خورشید مقاوم بوده، و هم در هنگام رنگ آمیزی هیچ یک از معایب چوب طبیعی را نخواهد داشت.
 • چوبهای ام دی اف در طرحها و رنگهای متفاوت
  چوبهای ام دی اف در طرحها و رنگهای متفاوت
 • در ام دی اف هیچ از معایب چوب طبیعی مانند ترک، گره، رگه و … وجود ندارد.
 • ام دی اف مقاطعی دارد که هر کدام مطابق محصول تغییر می‌کند؛ اما در چوب طبیعی اگر بخواهیم در هر مقطع و برش تغییر ایجاد کنیم، به موانع زیادی برخورد می‌کنیم و همینطور هزینه بالایی می‌برد.
 • ام دی اف از خواص مختلفی مانند ضد صدا بودن، مقاوم بودن در برابر موریانه و حشرات، طول عمر بالا، داشتن سطح صیقلی و صاف و برش کاری راحتی را دارد. همچنین چوبهای ام دی اف را می‌توان در ضخامتهای پایین تا ۲٫۵ میلی متر تولید کرد.
 • چوبهای نازک ام دی اف را علاوه بر اینکه برای ساخت لوازم و اثاث منزل می‌توان استفاده کرد، در پنل‌های چهارچوب درب، صفحات پشت کابینت، در صنعت کفش سازی، پارتیشن بندی‌ها، داخل وسایل نقلیه، در ساختمان سازی و آرک ها و ستون‌های ساختمان کاربرد فراوانی دارند.
 • چوبهای ام دی اف را می‌توان در طرح‌ها و مدل‌های مختلف ساخت؛ بخاطر همین قطعا در انتخاب میزهای عسلی، ام دی اف کاربرد بیشتری و بهتری نسبت به چوب طبیعی خواهد داشت.
میز عسلی ام دی اف
میز عسلی ام دی اف با طرح و رنگ متفاوت

در نتیجه سوال میز عسلی چوبی یا ام دی اف ؟ به این می‌رسیم چوب‌های ام دی اف به دلیل ویژگی‌های بارز و فراوانی که دارند، خصوصا اینکه در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی تهیه می‌شوند، پاسخ همه کسانی که بین میز عسلی چوبی یا ام دی اف مانده بودند را به راحتی می‌دهد. شما می‌توانید میز عسلی منزل و مبلمان خود را با توجه به مساحت منزل خود و همینطور دکوراسیون و سلیقه مورد نظر، با انتخاب چوب ام دی اف سفارش داده و مطابق با طرحی که در نظر دارید برای شما ساخته شود. قطعا میزهای عسلی ام دی اف با مدل‌ها و رنگ ها و همینطور ابعاد مناسب و خصوصا تمامی ویژگی‌هایی در بالا به آن اشاره شد گزینه بسیار مناسب و خوبی برای استفاده خواهند بود. میزهای عسلی چوبی نیز بیشتر طرح‌های سلطنتی دارند و اکثر در منازلی و یا جاهایی استفاده می‌شوند که رسمیت بیشتر دارند و تنها کسانیکه سلیقه خاص و متفاوت دارند این مدل طرح از میزهای عسلی چوبی را انتخاب خواهند کرد. اما میزهای عسلی ام دی اف حالت اسپورت و مدرن دارند و مورد استفاده در اکثر جاها و مطابق سلیقه اکثر افراد خواهد بود.

میز عسلی چوبی
میز عسلی چوبی با طرحی متفاوت