تزیین میز گرد
تزیین میز گرد منزل را چطور انجام دهیم ؟

هر خانه ای با توجه به ذوق و سلیقه افراد ساکن در آن خانه نیاز به چیدمان و تزیینات مناسب خود را دارد. این تزیینات می‌تواند گاه استفاده از کاغذ دیواری باشد، گاه به کار بردن وسایل تزیینی برای خانه؛ از این وسایل تزیینی می توان بعنوان تزیین میز گرد موجود در خانه نیز استفاده کرد.

بسیاری از افراد در خانه های خود از میز گرد بخاطر جذابیتی که دارد استفاده میکنند. جذابیت این میزها با تزیین کردن و استفاده از وسایل دکوری مختلف دو چندان خواهد شد. حتی تزیین میز گرد به تنهایی میتواند اکثر قسمت های خانه تحت الشعاع خود قرار دهد و باعث زیبایی و دکوراسیون جذاب کل خانه شود.

تزیین میز گرد منزل را چطور انجام دهیم ؟

حال نوبت به این رسیده تا با معرفی و نشان دادن انواع مختلف تزیین میز گرد برای دکوراسیون، زیبایی و سلیقه را به خانه هایتان دعوت کنیم. با استفاده از خیلی از راهکارها به راحتی میشود یک میز گرد ساده را تبدیل به یک دکوری زیبا کرد. تزیین میز گرد راه ها و گام های جالبی دارد که در ادامه این مقاله هر کدام را برای شما به اشتراک گذاشته ایم.

اولین گام برای تزیین میز گرد

روی میز گرد خود به صورت چشمی یک قسمت را انتخاب کرده و مثلثی تشکیل دهید. وسایل تزیینی با هر شکل و ابعادی که میخواهید بر روی میز بگذارید را به گونه ای قرا دهید تا در داخل این مثلث قرار بگیرد. محدودیتی هم برای ابعاد و شکل های مختلفی که وسایل تزیینیتان دارد، وجود ندارد.

دومین گام تزیین میز گرد

گام بعدی برای تزیین میز گرد خانه خود می‌توانید استفاده کنید، اینکه با عنصر مناسبی مانند گل های تازه و سبز یک مرکز را بر روی میز خود انتخاب و شروع به تزیین کنید.

سومین گام برای تزیین میز گرد

شاید میز گردی که در خانه استفاده می کنید، دو طبقه داشته باشد؛ تزیین میز گرد های دو طبقه ای به چه صورت است؟ در اینطور موارد باید بگوییم استفاده از وسایل تزیینی بزرگ برای طبقه پایین به دلیل اینکه دید زیادی ندارد بسیار مورد مناسب تری است. استفاده یک وسیله بزرگ مانند سبدهای حصیری و یا استفاده از دو تا وسیله در طبقه پایین میزهای گرد، جلوه بیشتری به تزیینات آن خواهد داد.

چهارمین گام تزیین میز گرد

همانطور که میدانید وسایل تزیینی در اشکال مختلفی وجود دارد . استفاده همه آنها در کنار هم کار سخت و دشواری است و ممکن است هیچ زیبایی و تزیین خاصی را نه به میز مورد نظر و نه به دکوراسیون منزل ندهدف پیشنهادی که داریم این است که وسایل را به سه دسته تقسیم کنید برای مثال اگر گلدانی بر روی میز گرد خود استفاده می کنید، در کنار از یک سینی تزیینی مستطیل شکل و از تعداد کمی دکوری های فلزی پایه دار استفاده کنید.

دو نکته را در قبال توضیحات گام های بالا و برای راهنمایی تزیین زیباتر و بهتر میز گرد باید بیان کنیم:

  • اگر از آن دسته افراد هستید که روی تقارن و تعادل وسایل حساسیت دارید، باید بگیم دیگر لازم نیست حتما با رعایت مثلث چشمی که گفتیم، تزیین میز گرد خود را انجام دهید؛ شما با استفاده از وسایلی که شبیه هم هستند و یا انتخاب دسته ای از کتاب ها می توانید آنها را دور گلدان و به صورت گرد مانند بر روی میز بچینید.
  • شاید از آن دسته از افراد هستید که به استفاده سینی گرد بعنوان یکی از وسایل تزیینی علاقه دارید؛ سینی های گرد هم از مناسب ترین وسایل تزیینی هستند که با استفاده آنها و به کار بردن عناصر تزیینی دیگر در داخل آن می توانید تمرکز و زیبایی بیشتری به تزیینات میز گرد خود بدهید. از سینی گردی استفاده کنید که تنها ۱/۲ فضای میز گرد شما را فرا بگیرد . اشیا و یا وسایل نزیینی که قصد دارید از آنها استفاده کنید، در داخل سینی بچینید.
سینی ها دکوری های مناسب برای تزیین میز
سینی ها دکوری های مناسب برای تزیین میز

وسایل دکوری مناسب برای تزیین میز گرد

  • یکی از راه های تزیین میز گرد استفاده از وسایل تزیینی قدیمی است؛ با استفاده از وسایل قدیمی و سنتی و با نگاه کردن به آنها خاطرات گذشته خود را مرور کنید و این خاطرات را با استفاده و به کاربردن وسایل سنتی همیشه در خانه خود زنده نگه دارید.
  • از دیگر وسایل تزیینی مورد استفاده برای تزیین میز گرد، استفاده از قاب عکس های خانوادگی شما است؛ تزیین میز با این قاب عکس ها علاوه بر اینکه یک تزیین خاص و متفاوتی را ایجاد میکند، باعث می شود خاطرات زیبایی که داشتین با این عکس ها ثبت شده اند، همیشه در دیدتان باشد.
تزیین میزهای گرد با استفاده از قاب عکس
تزیین میزهای گرد با استفاده از قاب عکس
  • میزهای گرد خود را با استفاده از وسایل دکوری و یا تزیینی گوناگون به راحتی می توانید جلوه دهید. وسایل مختلف و گوناگونی وچود دارند و هیچ نوع محدودیتی برای تزیین میز گرد وجود ندارد. استفاده از رومیزی بسته به اینکه از چه نوع تزیینی خوشتان می آید و همینطور بسته به اینکه دوست دارید نوع تزیین میزتان به چه شکل باشد، بستگی دارد.
  • آباژور و یا فانوس، تلفن و وسایل عتیقه، هر کدام از وسایلی محسوب می‌شود هم به گونه ای تداعی دکوراسیون سنتی و عتیقه را دارد، به نوعی هم هر چهار گزینه کاربردی هم هستند. به قول معروف باید گفت با یک تیر دو نشون خواهید زد؛ به کار بردن وسایل به ظاهر سنتی اما در عین حال کاریردی.
  • استفاده از مجسمه ها نیز مانند قاب عکس ها می توانند خاطرات خوبی را برای شما تداعی کنند. شاید مجسمه ای که در اختیار دارید هدیه ایست و همین امر باعث می شود تا همیشه آن را در جلوی دیدگانتان قرار دهید و همیشه از دیدن این هدیه لذت ببرید.
  • یکی از وسایلی که برای قرار دادن آنها در محیط منزل هیچ گونه محدودیتی ندارید، گلدان ها هستند؛ گلدانها به خصوص گلدانهای کوچک و فانتزی برای تزیین میز گرد یک گزینه بسیار مناسب و زیبا هستند و حس شادابی و پویایی را به محیط خانه می بخشند.
  • یکی دیگر از وسایلی که بعنوان تزیین و یا دکوری می توان استفاده کرد، ظروف دکوری و قیمتی هستند که در کنار آباژور یک کلکسیون ظریفی از ظروف تزیینی زیبایی را تشکیل می دهند.
  • شمع ها نیز از دیگر دکوری های فانتزی مورد استفاده برای تزیین میز هستند که هم می توان بعنوان تنها دکوری از آن استفاده کنید، هم می توانید تنها مدل های ساده آن را انتخاب و روشن کردن آنها فضای تلطیفی را ایجاد کنید.
استفاده از چند عنصر در کنار هم برای تزیین میز گرد
استفاده از چند عنصر در کنار هم برای تزیین میز گرد

فروشگاه بازار چوب وودیمو با ارائه این مقاله سعی بر این داشته تا جدیدترین و زیباترین ایده ها را برای تزیین هرچه بهتر میزهای جلو مبلی و عسلی به خصوص تزیین میز گرد به اشتراک شما عزیزان قرار دهد تا با خواندن این مطلب بتوانید دکوراسیون و تزیین زیباتری را به خانه های خود دعوت کنید.