چطور خانه را بزرگتر نشان دهیم
چطور خانه را بزرگتر نشان دهیم؟

یکی از مشکلاتی که امروزه تقریبا اکثر مردم با آن رو به رو هستن، کوچک بودن فضای خانه هایشان است. در این مقاله به شما یاد می‌دهیم که با ۱۰ ترفند چطور خانه را بزرگتر نشان دهیم. با معرفی ۱۰ تکنیک زیر به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توان با فضای کم و استفاده از وسایل و تجهیزات گوناگون، بهترین استفاده ممکن را برای بزرگتر جلوه دادن خانه هایتان کنید.

چطور خانه را بزرگتر نشان دهیم ؟

۱- فضا سازی کردن

در اطراف مبلمان خود فضای خالی ایجاد کنید؛ این امر باعث می‌شود تا فضای خانه بزرگتر نمایش داده شود. این را باید بدانید که تنها با قرار دادن مبلمان در کنار دیوار فضای بزرگی بوجود نمی‌آید. شما می‌توانید با شناور کردن و چیدن مبلمان خود و قرار دادن کنسول یا یک کاناپه در پشت این وسایل که فضای خالی است، خانه را بزرگتر نشان دهید.

۲- استفاده از رنگ های روشن

استفاده از رنگ های تیره برای خانه بیشتر استفاده می‌شود اما این رنگ ها فضای خانه کوچک می‌کنند. اما رنگ هایی مانند کرم، خاکستری کم رنگ و آبی کمرنگ علاوه بر اینکه نور و روحی تازه به خانه می‌بخشد، باعث بزرگتر نشان دادن فضای خانه نیز می‌شود.

استفاده از رنگهای روشن برای بزرگتر شدن فضای خانه
استفاده از رنگهای روشن برای بزرگتر شدن فضای خانه

۳- به کار بردن لوازم چند منظوره

یک روش دیگر برای اینکه بتوان به این سوال چطور خانه را بزرگتر نشان دهیم ؟ پاسخ داد، استفاده از وسایل چند منظوره است. این بدین معناست که شما می‌توانید با انتخاب و خرید مبلمانی که دارای فضایی برای قرار دادن پتو، کتاب و هر وسیله مشابهی که باشد، تمیزی و فضای بیشتری به خانه خود ببخشید.

لوازم چند منظوره به ایجاد فضای بیشتر کمک میکند
لوازم چند منظوره به ایجاد فضای بیشتر کمک میکند

۴- استفاده از آینه ها

یکی دیگر از راه های سریع و خوب برای بزرگتر نشان دادن خانه، استفاده از آینه است؛ شاید شما نمیخواهید تنها یک دیوار محصور کننده در خانه داشته باشید. بهترین راه این است که بر روی دیوار از آینه های تمام قدی استفاده کنید و یا اینکه مانند سالن ها از گذاشتن چند آینه در کنار هم لذت ببرید تا بتوانید فضای خانه خود را بزرگتر نمایش دهید.

آینه ها فضای خانه را بزرگتر نمایش میدهند
آینه ها فضای خانه را بزرگتر نمایش میدهند

۵- استفاده از میز ناهارخوری تاشو

استفاده از میز های ناهارخوری تاشو به شما این امکان را می‌دهد که هم علاوه بر اینکه بتوانید بر روی میز غذای خود را میل کنید، در زمان هایی که استفاده ای از میز نمی‌کنید به راحتی آن را جمع کرده و از فضای خالی بوجود آمده بیشترین و بهترین استفاده را کنید.

۶- معجزه ای به نام رنگ ها

برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه، استفاده از رنگ ها است؛ شما باید دیوارهای خود را بسیار تمیز رنگ کرده و با استفاده از رنگ های بژ و سفید فضای خانه خود را بزرگتر جلوه دهید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از رنگ خاکستری کمرنگ بر روی دیوارهای سفید رنگی فضایی آزاد برای محیط خانه خود بوجود آورید.

۷- حل کردن مشکل پنجره ها

سعی کنید چشم اندازی طبیعی را به خانه خود دعوت کنید. تا جایی که این امکان وجود دارد و میتوانید از پرده های تاریک برای پنجره استفاده نکنید و پوشش را از سطح پنجره ها کنار بکشید. اگر مجبور به استفاده از پرده برای حفظ حریم خصوصی خود بودید، از پرده های سفید برای روح بخشیدن به فضا خانه استفاده کنید.

به نمایش گذاشتن پنجره ها برای بزرگتر شدن خانه
به نمایش گذاشتن پنجره ها برای بزرگتر شدن خانه

۸- بزرگ فکر کن

به راحتی می‌توان با استفاده از مبلمان و لوازم کوچک دکوراسیون فضای کوچک را تزئین کرد؛ درسته؟ اما با استفاده از یک صندلی راحتی دسته دار به راحتی می‌توانید فضای باز و منظمی را جلوه دهید.

۹- رنگ سقف ها

همانطور که در مطالب بالا گفتیم رنگ های سفید و روشن فضا را بزرگتر نشان می‌دهد. پس اسفاده از رنگ تیره برای سقف باعث ایجاد عمق می‌شود و زمان نگاه کردن به بالا برایتان یک تواهم ارتفاع پیش می‌آید؛ پس راهی دیگر برای اینکه فضای منزل خود را بزرگتر نمایش دهید، از رنگ های تیره برای رنگ آمیزی سقف استفاده کنید.

۱۰- کد رنگ ها

آیتم های مورد علاقه خود را با تنظیم رنگ و ارتفاع به یک ساختار تبدیل کنید؛ این فاجعه متلاشی و درهم و برهم باعث می‌شود به یک ساختار ساده دارای شخصیت تبدیل شود.

امیدواریم با ارائه این مقاله پاسخی مناسب برای سوال ” چطور خانه را بزرگتر نشان دهیم ؟” را داده باشیم و با استفاده از مراحل گفته شده بتوانید فضای بزرگ و زیبا و در عین حال کاربردی را برای منزل خود بوجود آورید

منبع: theeverygirl

ترجمه: بازار چوب وودیمو