راهنمای خرید جاکفشی
راهنمای خرید جاکفشی مناسب منزل

در این مقاله درباره راهنمای خرید جاکفشی مناسب منزل که یکی از لوازم های کاربردی و ضروری این روزهای هر خانه می‌باشد، صحبت می‌کنیم. وسیله ای که این روزها برای هر خانه ای به دلیل کاربردی که دارد و باعث منظم ماندن محیط خانه و ساختمان می‌شود، امریست ضروری. حال با مقاله راهنمای خرید جاکفشی در فروشگاه بازار چوب وودیمو همراه باشید.

راهنمای خرید جاکفشی

قبل از هرچیزی شاید برای شما سوال پیش بیاید که اصلا دلیل خرید و استفاده از جاکفشی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم پا قلب دوم انسان است پس باید کفشی مناسب برای آن خریداری کرد؛ در نتیجه کفش خریداری شده هم باید به خوبی از آن نگه داری شود و آن را سالم نگه دارید به همین خاطر هست که احتیاج به جای مناسب و خوبی مانند جاکفشی دارد که کفشی که خریداری میکنید سالم بماند.

فضای مناسب قرارگیری جاکفشی

اصولا فضای مناسب قرارگیری جاکفشی فضای ورودی و راهرو است اما امروزه بخاطر کوچک بودن فضای خانه و آپارتمان ها این مسئله باعث سخت شدن قرار دادن جاکفشی شده. برای فضا خانه های کوچک پیشنهاد میکنیم قبل از خرید ابتدا فضایی که جاکفشی را در آن میخواهید قرار دهید را بررسی و انتخاب کنید و سپس اندازه‌گیری کنید تا به هنگام خرید جاکفشی به مشکل نخورید. بهتر است جاکفشی که انتخاب می‌کنید خیلی بزرگ نباشد که فضا را کاملا اشغال کند و یا مانع رفت و آمد هم خودتان و هم همسایه ها شود. جاکفشی هم همانند کتابخانه و یا قفسه می‌تواند جلوه‌ای خاصی به ورودی منزل و یا مکانی که می‌خواهید آن راقرار دهید، بدهد.

علم فنگ شویی و محل قرارگیری جاکفشی

ما برای راهنمای خرید جاکفشی از علم فنگ شویی نیز مطالبی پیدا کرده‌ایم. جالب است بدانید نقش جاکفشی و محل قراگیری آن به گونه ای برای محیط منزل و همینطور افراد مهم است که علم فنگ شویی برای آن مطالبی را ارائه داده است؛ جاکفشی ها به دلیل اینکه از جنس چوب، ام دی اف و یا فلز هستند، نباید در معرض رطوبت قرار بگیرند چون همانطور که می‌دانید رطوبت و باران و هوای آزاد باعث از بین رفتن آن می‌شود. نظریه دیگری که علم فنگ شویی درباره محل قرارگیری جاکفشی دارد این است که بهترین مکان از نظر جغرافیایی در غرب و جنوب غربی خانه است و در قسمت های شمال، شرق و شمال شرقی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. حتی اگر ورودی منزل در یکی از مکانها باشد، توصیه می‌شود جاکفشی خود را در جای دیگر قرار دهید.

اگر ورودی منزل کوچک است بهتر است جای دیگری را برای قرار دادن جاکفشی انتخاب کنید؛ زیرا ورودی محلی برای رفت و آمد و رفاه هم خودتان و هم مهمان میباشد. باز هم اگر از نظر فضای خونه مشکل دارید باید بدانید انتخاب اتاق خواب برای قرار دادن جاکفشی به دلیل امواج منفی که دارد مناسب نیست. همینطور آشپزخانه نیز محل مناسبی برای قرار دادن جاکفشی نیست؛ زیرا علاوه بر اینکه جلوه زیبا به محیط آشپزخانه نمیدهد، از نظر بهداشتی هم برای این محیط اصلا مناسب نخواهد بود.

ابعاد مناسب جاکفشی

برای انتخاب ابعاد جاکفشی مناسب، شما باید علاوه بر توجه به فضای منزل، به نوع نیاز و تعداد کفش هایی که دارید توجه داشته باشید. این مطلب را هم باید بگوییم که تا می‌توانید ابعاد جاکفشی خود را بزرگتر از تعداد کفش‌هایی که دارید انتخاب کنید چون بعدها برای کفش‌هایی که اضافه می‌کنید، فضای کافی داشته باشید. این امر باعث می‌شود تا نظم بیشتر و بهتری را به فضای آپارتمان و همینطور جلوی منزل خود بدهید. همچنین شما می‌توانید با توجه به نیازتان تعداد قفسه و طبقات آن را مشخص کنید.

جنس جاکفشی ها

برای راهنمای خرید جاکفشی یکی دیگر از موارد مهم دیگری که به هنگام خرید آن باید اهمیت دهید، جنس و مدل جاکفشی است؛ جاکفشی ها از جنس های مختلف چوب، ام دی اف و فلز ساخته شده‌اند؛ پس شما به راحتی می‌توانید با توجه به سلیقه خود و دکوراسیونی که در منزل دارید، جاکفشی مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. برای مثال و راهنمایی بهتر باید بگوییم خانه هایی که دکوراسیونی مدرن دارند، بهتر است از جاکفشی که جنس ام دی اف و یا فلز دارند استفاده کنید و همینطور خانه های که با دکوراسیونی کلاسیک طراحی شده اند بهتر است جاکفشی در آن استفاده شود که از جنس چوب باشد تا تمام وسایل خونه جلوه و نمود بهتر و زیباتری داشته باشند.

مدل های مختلف جاکفشی

جاکفشی ها مدل های مختلفی دارند؛ گاهی ممکن است به دلیل محدود بودن فضای خانه و یا طراحی متفاوت بعضی از منازل شما مجبور شوید جاکفشی هایی با طرح های متفاوت و خاص استفاده کنید. برای مثال طرح جاکفشی به گونه ای باشد که مطابق با زیر پله باشد. در کل شما به راحتی می‌توانید از جاهای پرت خانه استفاده کرده و با توجه به آن جاکفشی مطابق با محل مورد نظر سفارش داده و خریداری کنید.

راهنمای خرید جاکفشی
استفاده از جاکفشی های خاص برای فضاهای محدود

رنگ مناسب برای انتخاب جاکفشی

همانطور که جنس و مدل جاکفشی بر روی دکوراسیون منزل تاثیر چشمگیری دارد، رنگها هم تاثیر بسزایی خواهند داشت. چهار رنگ اصلی که برای جاکفشی استفاده می‌شود، رنگهای ونکه، آبنوس، آنتیک و لارکس است که از این رنگها مدرن و با روکش ملامینه ساخته شده اند. شما این مورد را هم باید با توجه به سلیقه و همینطور مطابق با دکوراسیون منزل بررسی و انتخاب کنید.

انواع جاکفشی

همانطور که می‌دانید جاکفشی ها انواع و مدل‌های مختلفی دارند که شما متناسب با نوع نیاز و سلیقه ای که دارید آن را می‌توانید انتخاب و خریداری کنید:

  • جاکفشی آینه دار: بسته به نوع نیاز، خیلی از افراد این نوع جاکفشی را انتخاب می‌کنند تا علاوه بر اینکه محل قرارگیری کفش باشد، دارای جالباسی و همینطور هم آینه هم باشد.
  • جاکفشی نیمکت دار: این نوع جا کفشی با ارتفاع کوتاهی که دارد مناسب برای نشستن است که در بدنه آن می‌توان کشو و قفسه ای درب دار برای محل قرار گیری کفش ها تعبیه کرد.

جاکفشی نیمکتی

  • خانه‌هایی که فضای مناسبی برای قراد دادن جاکفشی ندارند باید بدانند جاکفشی هایی به صورت فلزی و پارچه ای طراحی شده‌اند که در پشت درب قرار میگیرند. علاوه بر آن به صورت جعبه ای هم برای زیر تخت و همینطور برای صرفه جویی در فضا وجود دارند.
  • از جاکفشی های عمودی با عمق کم و ارتفاع زیاد می‌توانید برای صرفه جویی در فضاهای کم استفاده کنید. همینطور برای فضاهای کم نیز می‌توانید از جاکفشی های دیواری استفاده شود.
جاکفشی پارچه ای
استفاده از جاکفشی پارچه ای برای فضاهای کوچک
  • بهتر است از جاکفشی درب دار استفاده کنید؛ جاکفشی درب دار علاوه بر اینکه جلوی گرد و غبار و جریان هوا را میگیرد، از ورود بوی نامطبوع کفش ها به محیط منزل نیز جلوگیری می‌کند. همینطور دکوری زیباتری به محیط منزل می‌دهد و فضای بهم ریخته و همینطور کثیف داخل جاکفشی را نیز می‌پوشاند.

نتیجه مطالب راهنمای خرید جاکفشی

با ارائه راهنمای خرید جاکفشی مناسب برای منزل به این نتیجه می‌رسیم که جاکفشی ها در انواع مدل‌ها و رنگ‌ها وجود دارند؛ تنها کافیست یکی از مدل ها را با توجه به مناسب بودن نوع المان و عناصر موجود درخانه و همینطور در نظر گرفتن ابعاد منزل و محلی که می‌خواهید جاکفشی را قرار دهید، آن را انتخاب و خریداری کنید. داشتن جاکفشی در منزل باعث می‌شود کفش ها از دسترس کودکان دور باشند. توصیه ای که به شما داریم، جاکفشی خود را حداقل هفته ای یکبار تمیز و ضد عفونی کنید. همینطور درب جاکفشی را در محیط های آزاد باز بذارید تا از ورود قارچ و باکتری جلوگیری شود. کفش‌های گلی خود را قبل از اینکه داخل جاکفشی قرار دهید، آنها را تمیز کرده و بعد داخل جاکفشی بگذارید.